Brwi stanowią ramę dla oka i warto pochylić się nad tematem odpowiedniego ich umalowania. Dobrze podkreślone nadają charakteru, ale nie przytłaczają twarzy.

Kształt brwi

Zanim przystąpisz do makijażu, zadbaj o kształt brwi. Możesz zrobić to sama w domowym zaciszu, ale jeśli nie czujesz się pewnie, warto wybrać się do doświadczonej kosmetyczki. Metod regulacji brwi jest wiele – klasyczne wyrywanie pęsetką, depilowanie woskiem czy coraz bardziej popularne ostatnio nitkowanie, które polega na wyrywaniu nadmiernego owłosienia odpowiednio ułożoną przy linii brwi bawełnianą nicią. Pamiętaj o tym, by zachować możliwie najbardziej naturalny kształt, lekko poprawiając tylko jego zarys.

Czym podkreślać brwi?

Wyraziste brwi od kilku sezonów są popularnym trendem, w związku z czym producenci kosmetyków prześcigają się w formułach i kolorach tworzonych przez siebie specyfików. Co wybrać?

Jeśli zależy ci na delikatnym efekcie, bezpiecznym wyborem będą cienie. Te specjalnie dedykowane do brwi dostępne są w całym spektrum szarości, rudości, brązów i czerni, ale jeśli nie znajdziesz nic, co odpowiadałoby Twoim preferencjom, nie martw się! Zawsze możesz zastosować cień do powiek w wybranym przez siebie odcieniu. Ten sposób jest dobry dla początkujących, ponieważ stosunkowo trudno jest za jego pomocą osiągnąć przerysowany efekt, którego każda z nas chciałaby uniknąć.Brwi

Kiedy czujesz się pewniej i zależy Ci na większej precyzji aplikacji, możesz sięgnąć po kredkę. Przy zakupie zwróć uwagę na jej konsystencję – nie powinna być ani za twarda, by nie ciągnąć delikatnej skóry, ani zbyt miękka i woskowa, by miała satysfakcjonującą trwałość. Wiele dostępnych na rynku kredek do brwi ma wbudowaną spiralkę, którą można wyczesać nadmiar produktu z włosków dla osiągnięcia bardziej naturalnego efektu.

Kolejną kategorią produktów dedykowanych brwiom są ciągle zyskujące na popularności pomady. Zamknięte w niewielkich słoiczkach dają możliwość bardzo precyzyjnego domalowania brakujących włosków, dzięki czemu umiejętnie użyte dają bardzo naturalny, a zarazem idealny efekt tzw. insta brows. Przy malowaniu warto pamiętać o każdorazowym zamknięciu opakowania po nabraniu pomady na pędzelek, by produkt nie wysechł!

Utrwalenie

Niezależnie od tego, na jaki kosmetyk się zdecydujesz, warto utrwalić kształt nadany brwiom, by nie zmierzwiły się w ciągu dnia. W tym celu możesz kupić żel do brwi (dostępne są za równo przezroczyste, jak i barwione), ale możesz użyć też spiralki popsikanej lakierem do włosów lub… szarego mydła!

Pamiętaj o tym, że brwi są oprawą Twojego spojrzenia i nadają mu wyrazu. Warto zadbać o ich odpowiednie podkreślenie, by perfekcyjnie uzupełniały makijaż twarzy i oczu.