Wybór odpowiedniego etui do iPhone nie jest sprawą prostą. Większości użytkowników zależy bowiem na zakupie etui dobrej jakości, które będzie ochroną dla smartfona. Niestety, rynek zalewają podróbki rodem z Chin, które chcą udawać oryginały - warto wiedzieć, czym kierować się przy zakupie etui i jak nie kupić podróbki niskiej jakości.

Jakie wybrać etui do iPhone?

etui iPhone XrEtui iPhone Xr może stanowić ochronę telefonu podczas codziennego użytkowania - zabezpiecza przed wilgocią, wstrząsami, uszkodzeniami mechanicznymi czy wnikaniem do urządzenia drobinek kurzu. Dzięki etui można zapobiec wielu uszkodzeniom, które zwykle nie są objęte gwarancją producenta i w razie ich wystąpienia, telefon należy naprawiać na własny koszt. Etui dedykowanych do iPhone na rynku mamy sporo, dlatego jest w czym wybierać. Mogą to być między innymi przeźroczyste lub kolorowe etui silikonowe z nadrukami, a także skórzane pokrowce z kieszonkami, do których możemy włożyć karty kredytowe czy dokumenty. Na rynku są również dostępne pokrowce przeznaczone dla aktywnych osób (tzw. Otterbox Defender), mocniej narażonych na uszkodzenia telefonu. Są to specjalne wodoodporne i pyłoodporne etui, mające zdolność do amortyzacji wstrząsów. Mogą ingerować w wygląd iPhone, z drugiej jednak strony skutecznie zabezpieczają przed uszkodzeniami i pozwalają użytkować sprzęt nawet w ekstremalnych warunkach.

Gdzie kupować etui?

Zanim kupimy etui, warto starannie wybierać sklep, w którym mamy zamiar dokonać zakupu. Najpewniejszym miejscem zakupu są autoryzowane sklepy Apple - kupując w takim miejscu możemy być pewni wysokiej jakości produktu oraz tego, że nie jest on marną podróbką. Minusem jest jednak wysoka cena obudowy. Etui iPhone Xr można kupować również w sklepach internetowych, specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do iPhone, które posiadają dobrej jakości zamienniki wielu znanych marek, np. tutaj https://ithings.pl/iphone/etui/iphone-xr. Alternatywą jest oczywiście skorzystanie z portali aukcyjnych czy nawet Aliexpress - owszem, na tego typu stronach można kupić etui bardzo tanio jednak pamiętajmy, że w tym przypadku cena idzie w parze z jakością. Z pewnością nie spełnią one dostatecznie swojej roli i tak naprawdę ciężko będzie stwierdzić, w jakim stopniu będą w stanie chronić iPhone. Lepszym rozwiązaniem wydaje się więc inwestycja w droższe etui, aby mieć pewność jego jakości. W końcu iPhone to drogi telefon, dlatego warto dołożyć i w ten sposób uchronić się przed drogą naprawą w przypadku uszkodzenia telefonu.