Jakie etui do iPhone wybrać?

Wybór odpowiedniego etui do iPhone nie jest sprawą prostą. Większości użytkowników zależy bowiem na zakupie etui dobrej jakości, które będzie ochroną dla smartfona. Niestety, rynek zalewają podróbki rodem z Chin, które chcą udawać oryginały - warto wiedzieć, czym kierować się przy zakupie etui i jak nie kupić podróbki niskiej jakości.

Jakie wybrać etui do iPhone?

etui iPhone XrEtui iPhone Xr może stanowić ochronę telefonu podczas codziennego użytkowania - zabezpiecza przed wilgocią, wstrząsami, uszkodzeniami mechanicznymi czy wnikaniem do urządzenia drobinek kurzu. Dzięki etui można zapobiec wielu uszkodzeniom, które zwykle nie są objęte gwarancją producenta i w razie ich wystąpienia, telefon należy naprawiać na własny koszt. Etui dedykowanych do iPhone na rynku mamy sporo, dlatego jest w czym wybierać. Mogą to być między innymi przeźroczyste lub kolorowe etui silikonowe z nadrukami, a także skórzane pokrowce z kieszonkami, do których możemy włożyć karty kredytowe czy dokumenty. Na rynku są również dostępne pokrowce przeznaczone dla aktywnych osób (tzw. Otterbox Defender), mocniej narażonych na uszkodzenia telefonu. Są to specjalne wodoodporne i pyłoodporne etui, mające zdolność do amortyzacji wstrząsów. Mogą ingerować w wygląd iPhone, z drugiej jednak strony skutecznie zabezpieczają przed uszkodzeniami i pozwalają użytkować sprzęt nawet w ekstremalnych warunkach.

Gdzie kupować etui?

Zanim kupimy etui, warto starannie wybierać sklep, w którym mamy zamiar dokonać zakupu. Najpewniejszym miejscem zakupu są autoryzowane sklepy Apple - kupując w takim miejscu możemy być pewni wysokiej jakości produktu oraz tego, że nie jest on marną podróbką. Minusem jest jednak wysoka cena obudowy. Etui iPhone Xr można kupować również w sklepach internetowych, specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do iPhone, które posiadają dobrej jakości zamienniki wielu znanych marek, np. tutaj https://ithings.pl/iphone/etui/iphone-xr. Alternatywą jest oczywiście skorzystanie z portali aukcyjnych czy nawet Aliexpress - owszem, na tego typu stronach można kupić etui bardzo tanio jednak pamiętajmy, że w tym przypadku cena idzie w parze z jakością. Z pewnością nie spełnią one dostatecznie swojej roli i tak naprawdę ciężko będzie stwierdzić, w jakim stopniu będą w stanie chronić iPhone. Lepszym rozwiązaniem wydaje się więc inwestycja w droższe etui, aby mieć pewność jego jakości. W końcu iPhone to drogi telefon, dlatego warto dołożyć i w ten sposób uchronić się przed drogą naprawą w przypadku uszkodzenia telefonu.