Dzisiejsze telewizory to nie tylko odbiorniki programów, jakie znamy sprzed kilkunastu lat, ale prawdziwe centra multimedialne, zapewniające rozrywkę całej rodzinie. Nie jest łatwo wybrać idealny telewizor, gdy mamy dość ograniczony budżet, a szukamy czegoś naprawdę wyjątkowego. Nie jest to niemożliwe. Wystarczy zmniejszyć swoje oczekiwania lub wypatrywać promocji w sklepach, które zdarzają się przecież bardzo często. Jeśli stoicie aktualnie przed podjęciem decyzji o wyborze nowego telewizora, skorzystajcie z naszych porad, które ułatwią zakup.

Funkcje podstawowe

Podstawowe funkcje, jakie ma spełniać odbiornik telewizyjny, nie są nikomu obce. Musi zapewniać odbiór popularnych programów, zarówno z telewizji naziemnej, jak i satelitarnej. Co więcej, przyda się płynna regulacja obrazu, automatyczne strojenie czy też tryb dziecięcy, ograniczający najmłodszym dostęp do treści nieprzeznaczonych dla nich. Warto pamiętać, aby odbiornik, który chcecie kupić, wyposażony był od razu w dekoder cyfrowej telewizji naziemnej, umożliwiający odbiór programów emitowanych na multipleksach.

O co jeszcze warto zadbać? O jakość obrazu i dźwięku. Nie ma przecież nic bardziej irytującego niż nierealistyczne kolory czy rozpikselowany obraz. Dobrym rozwiązaniem będą nowoczesne telewizory, wyposażone w matrycę o rozdzielczości 4K. Zapewniają najlepszą jakość, przy relatywnie atrakcyjnej cenie. Warto poświęcić czas i wybrać się do stacjonarnego sklepu ze sprzętem RTV, aby przetestować kilka telewizorów i wybrać ten, który spełni wasze oczekiwania. W zakupach pomoże pożyczka online.

Centrum multimedialne

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzisiejsze telewizory to prawdziwe centra multimedialne. Jeśli i wy chcecie korzystać z internetu na odbiorniku lub oglądać filmy na platformach streamingowych, wybierzcie telewizor smart. Ma on wbudowany modem, który łączy się bezprzewodowo z internetem. Ekran wygląda podobnie jak w smartfonie, a wszystkie aplikacje do oglądania ulubionych kanałów czy gry możecie pobrać ze sklepu.

Co więcej, telewizor smart jest idealną alternatywą dla tych z was, którzy mieszkają w miejscach, gdzie odbiór telewizji satelitarnej jest utrudniony ze względu na liczne przeszkody takie jak budynki. Na pewno doświadczyliście sytuacji, w której burza spowodowała utratę sygnału i nie mogliście dokończyć oglądania ulubionego serialu. W przypadku telewizorów smart, które kupicie z pomocą pożyczki online, problem ten nie występuje.