Zachować młodość na dłużej - oto marzenie chyba każdej kobiety oraz niejednego mężczyzny. Nie jest tajemnicą poliszynela to, że lubimy wyglądać dobrze, najlepiej tak jak, za młodu, kiedy miało się lat “naście”. Niestety czasu nie da się zatrzymać, przynajmniej na razie, dopóki naukowcy nie znajdą i na to sposobu. Mimo to przez setki lat rozwoju naszej cywilizacji i kosmetologia poszła do przodu dając nam wiele możliwości, na chociażby osłabienie wpływu, jaki wywiera na nas ten złowieszczy czas. Zapraszamy do artykułu, w którym podpowiemy jak zniwelować efekty starzenia się i zachować młody wygląd jak najdłużej.

Jak starzeje się skóra?

Proces starzenia się skóry to jeden z tych naturalnych procesów, którego chcielibyśmy uniknąć. Niestety jest on nieunikniony i wynika z mniejszej aktywności biologicznej komórek, wolniejszej regeneracji skóry i degradacji umiejętności dostosowania się ustroju. Wiąże się to między innymi z syndromem suchej skóry, która z kolei jest wynikiem tego, że skóra traci zdolność zatrzymywania wody w naskórku. Dalej pojawiają się zmarszczki, najpierw w okolicach oczu, później ust, dodatkowo następuje zrogowacenie naskórka, który dodatkowo traci na grubości. Do tego wszystkiego dochodzą wszelkiej maści przebarwienia kolorytu skóry zależne od melaniny, której wytwarzanie również szwankuje w ciągu mijających lat. Jak widać, proces starzenia to nic przyjemnego, ale co tak naprawdę na niego wpływa?

Co wpływa na proces starzenia?

krem na zmarszczki nie tylko dla seniorówOdpowiedź na to pytanie wbrew pozorom jest dość prosta. Jednym z głównych czynników powodujących proces starzenia w takiej formie jak go znamy, są wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. To właśnie wpływ takich zjawisk jak promieniowanie UV, korzystanie z używek (papierosy, alkohol, narkotyki), niewłaściwa higiena i pielęgnacja, czy chociażby życie w zanieczyszczonym środowisku sprawia, że w naszym organizmie dochodzi do tych wszystkich, niepożądanych zmian. Nie jest to jednak jedyna przyczyna, bowiem dużą rolę w starzeniu się odgrywają również geny, jakie odziedziczyliśmy po rodzicach, czy dziadkach.

Jak spowolnić starzenie się?

Metod jest wiele i prawie każda może nam pomóc, chociaż wszystko zależy od indywidualnych przypadków. Chcąc zachować młodość na dłużej, powinniśmy przede wszystkim postawić na zdrowe odżywianie i dużą aktywność fizyczną. Do tego warto sięgnąć po takie produkty jak krem przeciwzmarszczkowy, wszelkiej maści kosmetyki nawilżające i maseczki pielęgnacyjne. Odpowiednia pielęgnacja to jeden z ważniejszych kroków w utrzymaniu zdrowej gospodarki skóry, dlatego warto sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy już wtedy, gdy widzimy pierwsze oznaki starzenia się skóry. Niestety sam krem przeciwzmarszczkowy nic nie da, jeżeli nie zmienimy swoich nawyków. Chcąc zachować piękno na dłużej, musimy rzucić palenie, zrezygnować z alkoholu (w nadmiernych ilościach) i zaczerpnąć jak najwięcej aktywności, szczególnie na świeżym powietrzu.