Nie ma lepszej bielizny, która potrafi seksownie wyeksponować piersi – nawet te niewielkie. Jednak dobranie tej idealnej, która będzie nie tylko dawała zachwycający efekt, ale również będzie wygodna, może być naprawdę trudne. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, kupując biustonosz push up?

Biustonosz push-up

W sklepach można znaleźć mnóstwo najróżniejszych biustonoszy typu push up – to zarówno proste modele typu t-shirt, które można założyć bez problemu pod gładką bluzkę, ale również zdobione koronkami i świecidełkami staniki na specjalne okazje. Niezależnie od tego, jakiego szukasz, warto pamiętać o poniższych zasadach – dzięki nim możesz cieszyć się pięknym dekoltem bez dyskomfortu!

1. Czy znasz swój prawidłowy rozmiar?

Jeżeli zawsze wydawało ci się, że nosisz 75B, a biustonosze w rozmiarze 75D wydawały ci się ogromne, w takim przypadku warto jednak zrewidować swoje poglądy. Obecnie tylko około 25% kobiet nosi biustonosze w odpowiednim rozmiarze. Najczęściej problemem jest zbyt mała miseczka i za duży obwód, co powoduje, że piersi nie są właściwie podtrzymane, ramiączka wrzynają się, a obwód z tyłu podchodzi do góry.

W internecie możesz znaleźć wiele różnych tabel i wskazówek, jak zmierzyć się tak, aby poznać swój rozmiar, ale możesz także skorzystać z pomocy brafitterki, czyli specjalistki, która zajmuje się prawidłowym doborem biustonoszy. Dobierze dla ciebie biustonosze push up, miękkie, bez ramiączek czy kostiumy kąpielowe. Z prawidłowo dobranym biustonoszem nawet niewielki biust zostanie efektownie wyeksponowany, dlatego jeżeli zawsze wydawało ci się, że jest on zbyt mały, wtedy też warto odwiedzić brafitterkę. Adresy sklepów z bielizną, gdzie można skorzystać z takich usług, można znaleźć już teraz w internecie.

2. Z poduszkami czy bez?

W sklepach można kupić biustonosze push up z dołączonymi poduszkami, które wkładane są do specjalnych kieszonek w miseczkach, a także modele ze specjalnie formowanymi miseczkami. Można również spotkać biustonosze bez poduszek czy wkładek, które mają miseczki wykonane z miękkiej gąbki. Jeżeli chcesz zdecydować się na te z „dodatkami”, pamiętaj o tym, że powinny być one idealnie dopasowane do piersi – powinna ona wypełniać miseczkę, a miseczka nie powinna uciskać czy przyciskać nadmiernie piersi do klatki piersiowej.

3. Sprawdź, czy jest wygodny

Nie zapominaj też o tym, jak ważne jest przymierzenie biustonosza i wykonanie w nim paru ruchów – możesz wtedy przekonać się, które wybrane przez ciebie biustonosze push up będą najbardziej wygodne. Zwróć uwagę na fiszbiny oraz na drapiące koronki na obwodzie i ramiączkach.