Nie od dziś wiadomo, że gładka i miękka skóra zwiększa poczucie naszej atrakcyjności. Aby móc się nią cieszyć, konieczna jest właściwa pielęgnacja. Niestety, nie każdą skórę łatwo jest pielęgnować. Najtrudniej jest dbać o skórę suchą oraz atopową. Na szczęście na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele specjalistycznych produktów przeznaczonych do dbania o wymieniony rodzaj skóry.

Wyposaż się w delikatny żel myjący oraz balsam. 

Jak pielęgnować skórę suchą i atopową?Nie sposób ukryć, że skóra sucha i atopowa wymaga starannego, a przy tym dokładnego oczyszczenia. Jeżeli jednak oczyścimy skórę zbyt gwałtownie, przy wykorzystaniu agresywnych środków myjących, skóra może zareagować podrażnieniem i zaczerwienieniem. Może również nadmiernie się łuszczyć. Nierzadko powstają na niej również stany zapalne. Jeżeli chcemy uniknąć wyżej wymienionych problemów, zainteresujmy się odpowiednimi kosmetykami. Linia kosmetyków godna polecenia to z całą pewnością Atoderm (produkty tej marki są dostępne np. na stronie: https://sklep.cosmedica.pl/pol_m_Marki_Bioderma_ATODERM-942.html). Kosmetyki z tej linii zawierają łagodne dla skóry składniki, które skutecznie walczą z problemem nadmiernej suchości oraz atopii skóry. Na pewno warto byłoby wyposażyć się w delikatny żel myjący oraz balsam Atoderm. Żel bardzo skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i pozostawia na skórze delikatny film ochronny. Nie sposób również nie wspomnieć o tym jak ważne jest wklepanie balsamu w uprzednio oczyszczoną skórę. W tym celu używajmy balsamów emolientowych, które intensywnie nawilżają oraz zregenerują naszą skórę. Wiele kosmetyków zawiera również składniki o działaniu przeciwświądowym. 

Jakie kosmetyki warto jeszcze mieć?

Jak już zostało wspomniane, każdy posiadacz skóry atopowej oraz suchej powinien wyposażyć się żel myjący oraz balsam o łagodnych, ale skutecznych właściwościach. Z całą pewnością warto sięgać po kosmetyki linii Atoderm, które są dostosowane do potrzeb wspomnianych rodzajów skóry. Nie da się jednak ukryć, że oprócz żelu i balsamu, skórze atopowej przydadzą się także inne produkty. Mowa tu chociażby o łagodzącym sprayu, który posiada zdolność łagodzenia objawów związanych z nadmiernym swędzeniem skóry. Często podrażniona bywa także skóra u rąk, dlatego dobrym pomysłem będzie zakup kremu do suchej i atopowej skóry rąk. Bez względu na to, na jakie kosmetyki się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o ich regularnym oraz systematycznym stosowaniu. Jednorazowe użycie kosmetyku na niewiele się bowiem zda. Pamiętajmy także o tym, aby produkty kosmetyczne o potencjalne nawilżającym zawsze nakładać na starannie oczyszczoną skórę. Dlatego też poleca się stosowanie kilku produktów z wybranej przez nas serii.