W szafie każdej kobiety znajdzie się przynajmniej kilka różnych kurtek i płaszczy, które możemy dopasować idealnie do swoich potrzeb. Wiele miejsca zajmują w tym kurtki przejściowe, które nosimy jedynie przy zmianach pór roku. W takim przypadku sprawdzi się zarówno pikowana kurtka damska, jak i lekki płaszczyk na niewielkiej podszewce – musimy jednak zdecydować, czego potrzebujemy i na jakie okoliczności chcemy to nosić.

Z tego też powodu w wielu aspektach wybór idealnej kurtki to połączenie z jednej strony odpowiednich jej parametrów – grubości czy długości – a z drugiej stylu, który nam odpowiada. Dobrze dopasowana pikowana kurtka damska sprawdzi się tam, gdzie płaszczyk wełniany będzie zbyt elegancki i odwrotnie. Zobaczmy więc, jak kurtka przejściowa powinna być dobrana i która będzie dobra na jakie okoliczności.

pikowana kurtka damskaOkreśl grubość

Podstawową sprawą jest określenie, na jaką pogodę chcemy wybrać konkretną kurtkę. Oczywistym jest, że w sytuacji, gdy zależy nam np. na czymś cieplejszym, w czym możemy chodzić nawet przy temperaturach bliskich zera, to lepiej sprawdzi się pikowana kurtka damska. Obecnie prawie każdy sklep oferujący kurtki ma też w sprzedaży i taką, np. . Z kolei w przypadku, gdy kurtka ma służyć raczej jako stale rozpięta narzutka w razie nagłego pogorszenia pogody, możemy zdecydować się nawet na modele z lekką podszewką albo w ogóle bez niej. Trzeba przy tym pamiętać, że kurtki z podszewką mogą mieć ją dostępną w opcji odpinanej, co jest świetnym rozwiązaniem, gdy stawiamy na minimalizm w szafie i chcemy inwestować przede wszystkim w ubrania o wielu funkcjach oraz zastosowaniach.

Styl też się liczy

Bardzo istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze kurtki przejściowej jest styl, w jakim jest ona przygotowana. Co to oznacza? Przede wszystkim musimy jasno określić, czy nasza kurtka ma być przede wszystkim wyjściowa, na specjalne okazje, czy też po prostu codzienna, z możliwością założenia jej do sukienki. Oddzielną opcję stanowią kurtki sportowe. Przykładowo, pikowana kurtka damska może należeć do kilku tych kategorii, bo wiele zależy od tego, w jaki sposób jest uszyta. Jeśli będzie przylegała do ciała i miała fason obcisły, to z pewnością sprawdzi się zarówno do stroju bardziej, jak i mniej oficjalnego, zwłaszcza w stonowanych, ciemnych kolorach. Z kolei luźna, gruba pikowana kurtka damska w ekstrawaganckim kolorze to wybór przede wszystkim na zakupy czy chłodniejsze spacery po łonie natury, kiedy nie zależy nam tak bardzo na udanej stylizacji. Dobierając kurtkę w ten sposób jesteśmy w stanie idealnie dopasować ją do naszych potrzeb i zdobyć wygodne okrycie na okres przejściowy.