Skóra w okolicy oczu jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, przez co bardziej, niż w innych miejscach, narażona jest na powstawanie cieni, opuchlizny, zwiotczeń, oraz zmarszczek mimicznych, a także głębokich zmarszczek pojawiających się wraz z upływem lat. Sprawdźmy, jak właściwie pielęgnować skórę pod oczami, aby w zależności od potrzeb, dostarczyć jej cennych składników, pozwalających na doskonałą kondycję w każdej sytuacji przez długie lata.

Błyskawiczny kosmetyk do zadań specjalnych

Odkąd ten cudowny wynalazek podbił szturmem serca kobiet na całym świecie, dbanie o skórę pod oczami stało się zdumiewająco proste i przyjemne. Mowa o produkcie, jakim są hydrożelowe płatki pod oczy. Od razu po wkroczeniu na rynek, zyskały miano kosmetyku do zadań specjalnych, ponieważ efekty po ich użyciu są natychmiastowe i spektakularne. Te niewielkich rozmiarów żelowe listki zmieszczą się w każdej torebce, a ich aplikacja jest tak prosta i szybka, że kosmetyku można użyć w każdej chwili — w czasie przerwy w pracy, tuż przed imprezą, czy też w trakcie porządków domowych. Nie trzeba przy tym leżeć, ponieważ płatki doskonale przylegają do skóry. Wystarczy nałożyć płatki pod oczy i odczekać kilkanaście minut, aby skóra stała się nawilżona, napięta, a opuchlizna pod oczami odeszła w niepamięć. Hydrożelowe płatki pod oczy zdecydowanie wyparły tradycyjne maseczki, a także ograniczyły użycie korektora pod oczy, który tylko maskował problem, zamiast go naprawiać.

Skład, który zapewnia najlepsze efekty

Jak dbać o wrażliwą skórę pod oczami?Hydrożelowe płatki pod oczy wręcz naszpikowane są aktywnymi składnikami, które działają na skórę niczym skoncentrowane serum. Rodzaj aktywnych składników uzależniony jest od przeznaczenia kosmetyku. Możemy spotkać płatki o właściwościach napinających, liftingujących, przeciwzmarszczkowych, łagodzących, lub głęboko odżywiających skórę. Zawarta w płatkach moc witamin C, A, E, a także kolagenu, retinolu, oraz kwasu hialuronowego i wyciągów z roślin, dociera do głębszych warstw naskórka i działa szybciej i intensywniej, niż krem. Zniwelowanie cieni pod oczami, rozjaśnienie i napięcie naskórka, wyeliminowanie pierwszych zmarszczek oraz opóźnienie oznak starości to tylko niektóre z zalet płatków hydrożelowych.

Stosowanie płatków może stać się stałym elementem pielęgnacji. Płatki hydrożelowe pod oczy można stosować dwa razy w tygodniu, lub potraktować je jak błyskawiczny upiększający zabieg przed wielkim wyjściem, lub ratunek na opuchliznę pod oczami po nieprzespanej nocy. Schłodzone w lodówce, zadziałają kojąco.