Podczas intensywnych kampanii wyborczych często można odnieść wrażenie, że kandydaci na potencjalne polityczne stanowiska przebierają się po kilkanaście razy dziennie. Nic jednak bardziej mylnego. Tajemnica tych przemian tkwi w prostym zabiegu niemalże kosmetycznym, chodzi bowiem o szeroką kolekcję zawierającą różnorodne i często wymieniane poszetki w tym samym garniturze. Mało kto, tak naprawdę wie, czym w rzeczywistości są poszetki, a chodzi tu o chustki ozdobne, noszone w górnej kieszonce marynarki. Wiedząc to, łatwiej rozszyfrować intrygujące tajemnice polityków.

Manipulująca kolekcja barw

Nie od dzisiaj już wiadomo, że za pomocą odpowiednich zestawów kolorystycznych, bez najmniejszego problemu można manipulować opinią społeczną. Niby nic nadzwyczajnego, a mało kto wie, że kolory odpowiedniej poszetki w marynarce polityka nigdy nie są przypadkowe. Zielone poszetki noszone są w chwili, gdy komitet wyborczy planuje dodać otuchy potencjalnemu elektoratowi. Ich odcień lub zdobienia związane są karnacją i kolorem włosów kandydata. Niebieskie poszetki używane są podczas oficjalnych wystąpień i profesjonalnych przemówień. Kiedy przeplatane są srebrnymi nitkami poszetki, na które mało kto z wyborców zwraca większą uwagę, wysyłają im podświadomy sygnał opanowania i profesjonalizmu towarzyszącego mówcy. Wiedza na ten temat zapewne zwiększy czujność elektoratu i oprócz tendencji manipulacyjnych zauważy on również głębszy sens wypowiedzi, aby mądrze głosować.

Siła mocnego koloru

Białe poszetki sprawdzają się zawsze na oficjalnych bankietach. Dodają elegancji i powagi. Biel pasuje do wszystkiego, zwłaszcza wieczorową porą. W celu podkreślenia mocnego charakteru, aczkolwiek nieprzydatnie w sytuacji oficjalnej, warto zaopatrzyć marynarki w poszetki o czerwonej barwie. Podczas wystąpień w kampanii wyborczej, kolor ten jest nieprzydatny. Zarezerwowany raczej dla kuluarów, gdzie pokazanie cech indywidualnego charakterku może mieć dużą moc wsparcia w negocjacjach.

poszetki

Wsparcie profesjonalnego sztabu

Moc kolorów jest wielka w polityce i dlatego żaden szanujący się kandydat, na poważnie myślący o karierze nie zapomni o zatrudnieniu doradcy do kreowania wizerunku. Taki wizażysta zawsze podpowie jaki rodzaj poszetki, gładka czy zdobiona i w jakim kolorze najlepiej będzie pasowała do konkretnej sytuacji. Tacy specjaliści od doboru odpowiedniej do okoliczności poszetki, w świecie polityki są na wagę złota. Ich zdolności cenione są jak wiedza tajemna, a same poszetki zyskują coraz szersze grono fanów.