Bardzo modny manicure hybrydowy zawdzięcza popularność dzięki swojej trwałości. Utrzymujący się nawet do 4 tygodni lakier sprawdzi się w trudnych warunkach, a dobrze wykonany wzmocni naturalną płytkę paznokcia. Wspomnienie odpryskującego, nieestetycznego produktu  przechodzi do historii. Niestety, aby utrzymać piękny manicure, bez wielkich odrostów i w super stanie trzeba go uzupełniać. Wizyty w salonach są czasochłonne, dlatego też coraz więcej osób zaczyna uczyć się tej sztuki w domowym zaciszu. Przydatne akcesoria i produkty można bez problemu kupić, lecz ogromny wybór nie należy do łatwych. Jakie produkty są niezbędne w wykonaniu manicure hybrydowego i czy lepiej jest kupić gotowy zestaw czy osobne produkty?

Hybryda - pojedyncze produkty czy zestawy?

zestwy do hybryd

Prawidłowe wykonanie hybrydy musi zawierać pewne niezbędne kroki, które wymagają odpowiednich produktów. Bez nich idealny manicure może odejść w zapomnienie. Kupowanie produktów pojedynczo wiąże się z ryzykiem niekupienia któregoś z potrzebnych do wykonania akcesoriów. Dodatkowo minusem takiego rozwiązania jest wyższa cena zakupu. Dlatego też warto pochylić się nad ofertami sklepów i wybrać odpowiednie dla siebie zestawy do hybryd, oszczędzając pieniądze oraz czas. Wiele zestawów dostępnych jest w ofercie online m.in. na stronie: https://mylaq.pl/zestawy-do-hybryd/.

Co zawierają zestawy do manicure hybrydowego?

Ogromnym plusem zestawów jest możliwość wykonania manicure dzięki jednemu zakupowi. Podstawowa zawartość, którą oferują to cleaner (płyn do przemywania i odtłuszczania płytki), baza (służy do nakładania jako pierwsza warstwa na której buduje się manicure), lakiery kolorowe ( służą do nadania odpowiedniego koloru), top (służy do nakładania jako warstwa nawierzchnia, nabłyszczająca oraz utrwalająca i scalająca cały manicure), aceton (służący do zmywania starej hybrydy), lampa LED (utwardzająca poszczególne warstwy lakieru). Takie zestawy do hybryd są najczęściej spotykane, lecz jest możliwość również kupienia bardziej rozbudowanych w których znaleźć  można dodatkowo pilniki, polerki, waciki bezpyłowe, drewniane patyczki, odmienne  wykończenia lakierów oraz mnóstwo innych akcesoriów i produktów.

Wzorki i wykończenia lakierów

Piękny i dokładnie wykonany manicure to nie tylko odpowiednio dopasowane zestawy do hybryd. Oprócz umiejętności potrzebujemy lakierów i akcesorii. Producenci ułatwiają malowanie dzięki stworzeniu baz  samopoziomujących, małych pędzelków czy też specjalnych produktów przeznaczonych do zdobień. Dodatkowo dostępne są także topy o różnych wykończeniach jak np matowy, błyszczący, do przemywania oraz taki, który nie posiada warstwy dyspersyjnej. Wszystko to sprawia, że malowanie paznokci lakierami hybrydowymi jest niezwykle efektowne i łatwiejsze.