Każdy fason odzieżowy ma swoje kryteria noszenia, dzięki którym możemy go dobrać do swojej sylwetki. Dla wielu osób niektóre modele ubrań po prostu się nie sprawdzą – tak jest w przypadku, gdy interesuje nas sukienka ołówkowa. Ten bardzo modny w ostatnim czasie krój nie jest dla każdego i powinna sobie to uświadomić każda kobieta, która przymierza się do kupna sukienki tak właśnie wyciętej.

Przede wszystkim sukienka ołówkowa, czy tego chcemy, czy nie, będzie podkreślać niektóre partie ciała, co w przypadku kobiet o pewnych niedoskonałościach może skończyć się bardzo niekorzystnym efektem. Z kolei braki w konkretnych rejonach mogą być przez ten fason doskonale ukryte, dlatego też nie należy ulegać wrażeniu, że aby nosić sukienki tego rodzaju, trzeba mieć doskonałą figurę modelki.

Fason mało uniwersalny

sukienka ołówkowaPrzede wszystkim warto wiedzieć, że sukienka ołówkowa zdecydowanie nie jest przeznaczona dla każdej kobiety, przede wszystkim z uwagi na fakt, że ma charakterystyczną budowę. Ten fason najlepiej prezentuje się u pań o typowo kobiecej sylwetce, tj. takiej, w której biodra są podkreślone, a talia – wąska. Znaczy to, że sukienka tego rodzaju będzie doskonale wyglądała na kobiecie o sylwetce klepsydry. Jeśli sukienka jest zabudowana oraz jednolita, to będzie istotne, aby kobiece biodra były mniej więcej równe ramionom – inaczej sukienka będzie wyglądała nierówno i mało atrakcyjnie. Jeśli Twoja sylwetka jest raczej gruszką albo nie wyróżnia jej wcięcie w talii, sukienka ołówkowa może być dobrym wyborem – o ile faktycznie szerokość bioder oraz ramion jest zbliżona. Zdecydowanie nie jest to model dla kobiet ze znaczną nadwagą i brakiem zaznaczonej talii, jak również i dla tych, których ramiona są zdecydowanie szersze od bioder.

Do czego nosić?

W zasadzie sukienki ołówkowe dobrze prezentują się indywidualnie, jako podstawa stroju. Dotyczy to zwłaszcza tych sukienek, których zadaniem jest dodatkowe kształtowanie sylwetki, np. jej wyszczuplanie. Czasem jednak możemy znaleźć takie sukienki na szelkach – wówczas dobieramy do nich odpowiednią koszulkę pod spód. Do sukienki możemy założyć tak szpilki, które wyszczuplą nogi – co będzie szczególnie wskazane przy masywnych łydkach – jak również i niższe buty, lepsze dla kobiet wysokich.