W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się przenieść swoją pracę do domu. Przyczyna tkwi w różnych powodach. Jednym z nich jest przyjmowanie większej ilości zleceń, inną brak możliwości pracy po godzinach w miejscu pracy. Nie zmienia to faktu, że aby praca była efektywna, pracownik musi mieć komfortowe warunki do wykonywania danej czynności.

Ostoja spokoju

Domowe biuro powinno być przede wszystkim uporządkowane. Niewiele osób potrafi skupić się, jeśli wokół panuje bałagan. W zależności od upodobań, ściany powinny posiadać neutralne kolory. Serdecznie polecanymi barwami przez specjalistów są odcienie bieli oraz zieleni. Wpływają uspokajająco na mózg człowieka, w przeciwieństwie do zdecydowanych barw jak, np. czerwonych. Na ścianach mogą znajdować się przedmioty, które ułatwiają organizacje pracy- kalendarz, biała tablica albo przypominajki. Obowiązkowo każde domowe biuro powinno posiadać zegar ścienny, który pozwoli na kontrolowanie czasu bez konieczności zaglądania do telefonu komórkowego. Dobrą zasadą podczas pracy w domu, jest odcięcie się od świata zewnętrznego, to znaczy odłożenie wszelkiej elektroniki, która nie pomaga w pracy poza zasięg ręki. W ten sposób samemu można się kontrolować. Oczywiście Facebook powinien być obowiązkowo wyłączony. Pomaga to w skupieniu się, uspokojeniu mózgu i wykonywanie swojej pracy efektywniej.

Meble w domowym biurze

W domowym biurze zdecydowanie powinno znaleźć się biurko. Duże, funkcjonalne, posiadające szuflady oraz potrafiące pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty. Najczęściej wykonane jest z dębowego drewna, które symbolizuje mądrość i wytrzymałość. Istotne jest również krzesło. Pracując, spędza się na nim zdecydowanie większą część dnia, dlatego nie może być ono niewygodne. W klasycznych domowych biurach znajduje się obszerny fotel wykonany ze skóry. Idealnie dostosowuje się on do kształtu ciała osoby siedzącej. Wisienką na torcie jest oczywiście regał na książki. Bardzo często, domowe biuro przeradza się w domową biblioteczkę, dlatego na etapie projektowania dobrze jest zadbać o to, aby w pomieszczeniu znalazła się odpowiednio duża ilość miejsc, aby pomieścić wszystkie książki. Dobrym, bo ekonomicznym rozwiązaniem, jest wbudowanie szafek w ścianę i systematyczne powiększanie ich w górę. Dzięki temu wszystkie przedmiotu bez problemu pomieszczą się w biblioteczce, bez zajmowania przestrzeni.