Większość osób marzy o promiennej i wolnej od niedoskonałości skórze twarzy. Z tego też względu niezmiernie istotne jest stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji. Kosmetykiem, którego nie powinno zabraknąć w naszej kosmetyczce, jest bez wątpienia tonik. Jeżeli nie wiemy jaki produkt wybrać, warto pomyśleć o przetestowaniu toniku Sensum Mare.

Co wyróżnia tonik Sensum Mare?

Tonik Sensum Mare, o którym wspomniano na wstępie, wyróżnia się przede wszystkim wyjątkowym składem. Znajdziemy w nim między innymi słynącą z niezwykle cennych właściwości wodę z lodowca norweskiego. Na tym jednak nie koniec, gdyż tonik ten bogaty jest również w aż pięć rodzajów alg. Algi morskie troszczą się o optymalny poziom nawilżenia naszej skóry. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy przenika zaś w głąb skóry i zapobiega nadmiernej utracie wody przez nasz naskórek. W toniku Sensum Mare znajdziemy również cenną i ekologiczną wodę z chabra bławatka. Wykazuje ona działanie kojące podrażnienia oraz pomaga przywrócić odpowiednie pH naszej skóry twarzy. Kosmetyk ten został również przebadany dermatologicznie, dlatego nie wyrządzi on naszej skórze żadnej krzywdy.

Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości odżywczy tonik?Komu polecany jest tonik?

Tonik Sensum Mare polecany jest przede wszystkim osobom, które posiadają suchą, skłonną do podrażnień skórę twarzy. Zapewnia on bowiem naszej cerze optymalną dawkę codziennego nawilżenia. Tonik ten przyda się również w pielęgnacji skóry tłustej, zwłaszcza jeżeli na co dzień traktujemy ją kremem z kwasami czy maseczkami złuszczającymi. Skóra tłusta również potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia, aby mogła prezentować się dobrze. Tonik nadaje się do stosowania zarówno rano, jak i wieczorem po uprzednim oczyszczeniu twarzy ze wszelkich zanieczyszczeń. Nie sposób nie zauważyć, że bardzo istotne jest to, aby używać toniku we właściwy sposób. Należy rozpylić go w odległości mniej więcej trzydziestu centymetrów od naszej twarzy. Warto zastosować go także na naszą szyję oraz dekolt. Jeżeli zależy nam na tym, aby tonik Sensum Mare zadziałał tak jak należy, musimy mieć na uwadze systematyczne jego stosowanie. Efekty w postaci odżywionej i miękkiej w dotyku skóry pojawią się stosunkowo szybko, bo już po kilku zastosowaniach. Jeśli zależy nam jednak na trwałych rezultatach, stosujmy tonik przez minimum kilka tygodni. Ważne jest to, aby aplikować go na skórę przynajmniej raz dziennie. Jak jednak wspomniano powyżej, kosmetyk ten nadaje się tak naprawdę do stosowania dwa razy w ciągu dnia – najlepiej rano oraz wieczorem.