Kobiety zazwyczaj dobierają szaliki damskie przede wszystkim według tego, co akurat przypadło im do gustu albo odpowiada ich oczekiwaniom względem dopasowania do kolorystyki kurtki czy butów. Co więcej, wybierając szaliki bardzo często dobieramy przede wszystkim produkty stworzone z myślą o zimie i mające funkcje grzewcze. Tymczasem to nie jedyne szaliki dedykowane kobietom przez marki odzieżowe.

Okazuje się bowiem, że wielu producentów przygotowuje również produkty skrojone na miarę potrzeb tych pań, które poszukują ciekawych dodatków na inne pory roku. W ten sposób możemy dobrać szaliki damskie doskonałe choćby na lato, jeśli zależy nam na dodatkach zakrywających nagie ramiona w wieczorowych kreacjach. Sprawdźmy, jak dobierać szaliki o innym zastosowaniu aniżeli tylko grzanie w zimie.

Szaliki damskie

Na eleganckie okazje

Przede wszystkim szaliki damskie mogą być doskonałymi dodatkami na specjalne okazje, zwłaszcza w sytuacjach, gdy chcemy osłonić ramiona szalem z uwagi na kulturę danego miejsca albo po prostu wygodę osobistą. Takie szaliki mają zwykle wykonanie z cienkiego tiulu albo szyfonu, dlatego są raczej przejrzyste oraz nie zapewniają grzania, o czym trzeba pamiętać. Mogą być jednak ciekawym elementem stylizacji, zwłaszcza w przypadku, gdy wybierzemy je albo w kolorze zbliżonym do koloru sukni – wówczas ją uzupełnią – albo w zupełnie przeciwnym, bo w takim przypadku będą dawały ciekawy kontrast dla stonowanych barw. Wybierając takie szaliki damskie musimy tylko pamiętać o tym, aby ich długość i szerokość była odpowiednia do naszej figury oraz potrzeb stroju.

Na co dzień

Dobrze dobrane szaliki damskie mogą sprawdzić się również jako element stylizacji na co dzień. W formie krótkiej apaszki będą służyły do tworzenia tzw. francuskiej kreacji. W takim przypadku doskonale sprawdzi się szalik delikatny, najlepiej jedwabny. Z kolei w przypadku, gdy chcemy dodać po prostu charakteru naszej stylizacji i pragniemy np. wrzucić w nią ciekawy akcent kolorystyczny świetnie sprawdzą się rozmaite szaliki np. z cekinami czy przeplatane błyszczącą nitką.