Pomimo upływu czasu wyroby bawełniane wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Na rynku znaleźć możemy wiele materiałów, które powstają w oparciu o bawełnę. Najpopularniejsze z nich to flanela, dżersej, satyna, kora czy batyst. Do produkcji pościeli używa się praktycznie każdego z tych materiałów, przy czym w ostatnich latach na popularności zyskała zwłaszcza pościel satyna bawełniana, która jest czymś pośrednim pomiędzy klasyczną pościelą bawełnianą o splocie prostym, a pościelą satynową o splocie bardziej gęstym, który zapewnia wrażenie śliskości, lekkości i nadaje materiałom satynowym widocznego gołym okiem połysku. Jakie cechy posiada zatem pościel satynowo bawełniana i co odróżnia ją od klasycznej pościeli bawełnianej? Czym pościel bawełniana różni się od pościeli satynowo-bawełnianej?

Właściwości pościeli bawełnianej

Tradycyjna pościel wykonana z czystej bawełny jest pościelą wytrzymałą i dobrze trzymającą formę. Bawełna w sposób naturalny chłonie również wilgoć i jest materiałem dość ciepłym, przez co często wykorzystywana jest do produkcji pościeli dedykowanej dla małych dzieci. Poza tym pościel bawełniana jest materiałem naturalnym, który nie powoduje uczuleń, w związku z czym może być pościelą stosowaną przez osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie i uczulenia, a także przez osoby o skórze szczególnie wrażliwej, podatnej na podrażnienia. Wadą takiej pościeli jest łatwość jej gniecenia oraz mniejszy komfort snu przy wysokich temperaturach powietrza. W czasie letnich upałów taka pościel szybko robi się wilgotna, przez co klei się do ciała i szybko się gniecie.

właściwości pościeli bawełnianej

Pościel z bawełny satynowej

Alternatywą dla pościeli bawełnianej jest wspomniana już wcześniej pościel satyna bawełniana. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pościel wykonana z mieszanki satyny i czystej bawełny, przejmująca zalety obu typów tych materiałów. Pościel satyna bawełniana będzie zatem pościelą wyjątkowo przyjemną w dotyku, stosunkowo lekką i zwiewną. Nie będzie to jednak błyszcząca i śliska pościel, jak ma to miejsce w przypadku czystej pościeli satynowej. Dla kogoś, kto stawia na praktyczne zalety pościeli nie zwracając przy tym większej uwagi na jej wygląd, mogą to być niewątpliwe zalety produktu. Jeśli jednak szukasz pościeli błyszczącej, kolorowej i lśniącej, pościel satynowo bawełniana nie będzie tym czego akurat potrzebujesz. Taka pościel powinna zainteresować przede wszystkim te osoby, które szukają produktu pośredniego pomiędzy śliską i lekką satyną, a ciepłą i praktyczną w użytkowaniu bawełną. Pościel wykonana z mieszanki satyny i bawełny nie będzie lśniła, ale będzie wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku, co z pewnością przełoży się na większy komfort snu, również w czasie letnich upałów.

Pościel z bawełny satynowej

Jeżeli do gustu szczególnie przypadła Ci jednak śliska pościel, zdecyduj się na typową pościel satynową. Będzie ona właśnie śliska i błyszcząca.