Biżuteria ma to do siebie, że z wiekiem wcale nie traci na wartości, dlatego świetnie się sprawdza jako inwestycja. Żeby na niej zarobić, trzeba najpierw ją kupić, najlepiej w korzystnej, niskiej cenie. Czy takie warunki zapewnia lombard?

Dlaczego warto szukać biżuterii w lombardzie?

Ciężko znaleźć lombard, który nie miałby w swojej ofercie żadnej biżuterii. Najczęściej to ona stanowi większość oferty, pozostaje tylko kwestia jej atrakcyjności, czyli co konkretnie można znaleźć w danym lombardzie.

Przyjmowana do lombardu biżuteria jest przeważnie ze szlachetnych metali i ozdobnych kamieni, ozdoby z bardzo tanich kruszców są raczej rzadkością jako mało wartościowe. Sporo jest w lombardach biżuterii starej i zabytkowej, jakiej nie da się już kupić w sklepach, a u jubilera jest ona zwykle bardzo droga.

Złoto czy srebro nie tracą wprawdzie na wartości wraz z upływem czasu – inaczej niż na przykład elektronika użytkowa, stara biżuteria może nawet być droższa od tej nowej, ze względu na swoją unikalność i historyczną wartość. Niemniej jednak, wciąż pozostaje tańsza od oferty jubilerskiej. Ile dokładnie? To zależy od lombardu, ale średnio jest to 30-50 procent mniej, a więc jest o co walczyć.

W poszukiwaniu okazji

Osoby zainteresowane zakupem biżuterii głównie w celach inwestycyjnych powinny stale śledzić oferty wielu lombardów. Towar w lombardach szybko się zmienia, praktycznie każdego dnia pojawia się coś nowego, więc warto szybko reagować. Dzisiaj to znacznie łatwiejsze, bo część lombardów, jak www.lombardexpres.pl, działa też w internecie.

Na stronie lombardu można sprawdzić co aktualnie jest w sprzedaży oraz poznać cenę wybranych przedmiotów. Czasami jest możliwość negocjacji cen, zwykle jednak lombardy mają sztywne stawki, które klientowi albo odpowiadają, albo nie.

Czy to prawdziwe złoto?

W lombardach bardzo rzadko się zdarza, by komuś sprzedano podróbki szlachetnych metali. Zdecydowana większość lombardów dba o uczciwość swoich transakcji, bo dzięki temu nie traci klientów, można zresztą osobiście sprawdzić, czy dany przedmiot jest autentyczny.

Wybierając sprawdzony lombard nie ryzykuje się również tym, że biżuteria pochodzi z kradzieży, ponieważ każdy towar przed przyjęciem przechodzi weryfikację właśnie pod tym kątem.