W świecie kosmetyki istnieje wiele rozmaitych preparatów, które w większym albo mniejszym stopniu znane są w rozmaitych krajach. Niektóre z nich robią karierę międzynarodową, co zawdzięczają nie tylko swojemu dobroczynnemu wpływowi na skórę czy włosy, ale również faktowi, ze są zupełnie naturalne. A naturalność jest obecnie w cenie.

Z tego też powodu naturalne mydła z Aleppo obecnie spotykają się z ogromnym zainteresowaniem odbiorców na całym świecie. Mydło to w oryginalnej formule pochodzi z syryjskiego miasta Aleppo, jak mówi sama nazwa, gdzie według tych samych receptur wytwarzane jest już od ponad 2 tysięcy lat! Z czego jednak wynika jego popularność?

Przodek wszystkich mydeł

mydła do kąpieliPowszechnie uważa się tworzone przez Fenicjan naturalne mydło z Aleppo za przodka wszystkich innych mydeł oraz substancji o celach myjących. Powstało z czystej, nomen omen, potrzeby przygotowania kosmetyku, który gwarantowałby oczyszczanie skóry nie tylko z zanieczyszczeń widocznych gołym okiem, ale również i bakterii czy różnych dolegliwości. Jego podstawa jest bardzo prosta: naturalne mydła z Aleppo to bowiem substancja spieniająca, olej laurowy oraz oliwa z oliwek. I receptura ta nie zmienia się od ponad 2 tysięcy lat!

Czyści i dezynfekuje

Naturalne mydła z Aleppo dziś wykorzystywane są nie tylko do zwykłego mycia, ale również zwalczania rozmaitych problemów skórnych. Przede wszystkim jest to kosmetyk polecany przy skórze trądzikowej i skłonnej do tworzenia się niedoskonałości. Doskonale wpływa na błyszczący obszar przy cerze mieszanej albo tłustej, lekko zwężając pory oraz matując skórę. Co więcej, brak substancji chemicznych powoduje, że naturalne mydła z Aleppo polecane są do codziennej pielęgnacji dla alergików, ale sprawdzą się również przy skórze wrażliwej czy pielęgnacji noworodków.

Dobrane do skóry

To niezwykłe mydło ma takie same składniki, ale jego ostateczny skład różni się w zależności od ilości oleju laurowego. Im go więcej, tym lepiej sprawdzi się przy cerze tłustej czy trądzikowej. Z kolei mydło zawierające niewiele tego oleju będzie doskonałe przy skórze noworodka czy cerze suchej i wrażliwej.