Dzieci to najbardziej bezbronne istoty, które my, dorośli mamy obowiązek otaczać opieką. Szczególnej troski wymagają niemowlęta, które nie potrafią jeszcze wykonywać żadnych czynności samoobsługowych. Jednak opieka nad dzieckiem nie polega wyłącznie na karmieniu, usypianiu i zmienianiu pieluch. Niezwykle istotna jest odpowiednia stymulacja rozwijającego się człowieka.

zabawki dla niemowlątZabawki dla niemowląt projektowane są w oparciu o liczne badania i konsultacje z psychologami i fizjoterapeutami. W ich tworzenie zaangażowani są specjaliści, którzy wymyślają przedmioty stymulujące rozwój ruchowy, a także intelektualny, wzrokowy, emocjonalny. Zapewnienie odpowiednich bodźców w pierwszym roku życia jest niezwykle istotne i rzutuje na cały dalszy rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Walory edukacyjne i stymulujące są rzeczą nadrzędną, jednak równie ważne jest bezpieczeństwo ich stosowania. Zabawki dla niemowląt objęte są wieloma restrykcyjnymi przepisami, które gwarantują, że do rak naszego dziecka trafia produkt w pełni wartościowy i nie zagrażający jemu zdrowiu.

Producenci, których towar przeszedł pomyślnie testy umieszczają na opakowaniu przyznane certyfikaty i oznaczenia. Zanim kupisz zabawkę, sprawdź dokładnie jakie informacje znajdują się na pudełku.

Co oznaczają poszczególne skróty:

FSC – znak dotyczący zabawek drewnianych. Informuje nas, że surowiec wykorzystany do produkcji został pozyskany z lasów gospodarczych (ochrona środowiska).

Certyfikat IMiD oraz Państwowego Zakładu Higieny – produkt przeszedł pozytywnie testy polskich specjalistów, zabawka jest w pełni bezpieczna dla dziecka.

CE-symbol, który nadaje sam producent. Nie ma specjalnie dużej wartości, jednak producent w ten sposób wskazuje, że zabawka została stworzona przy zachowaniu norm. Oznaczenie CE mają wszystkie zabawki sprzedawane na europejskim rynku.

TUV –użyte w produkcji substancje nie stanowią zagrożenia zdrowotnego dla dziecka.

Fair Trade- oznaczenie, które powinno być istotne dla każdego rodzica. Znak ten informuje, że w trakcie produkcji nie było wykorzystane żadne dziecko, a w fabryce przestrzega się praw człowieka.