Dłonie to wizytówka każdego człowieka, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Sami panowie mają ułatwioną sprawę, ponieważ powinni dbać tylko o systematyczne przycinanie paznokci i dbanie o ich czystość. Panie natomiast, powinny dbać nie tylko o odpowiednią długość płytki ale również o kształt i nawilżenie dłoni. Równo spiłowane paznokcie, wycięte skórki oraz delikatny kolor z całą pewnością dodadzą walorów estetycznych.

Modne dłonie

Większość kobiet pewność siebie uzależniają od swojego wyglądu fizycznego. Profesjonalna stylizacja paznokci jest dedykowana kobietom, które nie mają, ani czasu, ani cierpliwości do samodzielnego wykonywania manikiuru. W zależności od wybranego salonu taka stylizacja kosztuje od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Istnieje kilka metod malowania paznokci w taki sposób, aby kolor utrzymywał się na nich do 3 tygodni. Jednym z popularniejszych jest stylizacja paznokci lakierem hybrydowym. Do jego wykonania potrzebny jest specjalny lakier, który schnie pod wpływem światła z lampy UV.

Oczywiście nie powinny być dołujące. Nie wskazane są czarne, granatowe i głęboko bordowe odcienie, ponieważ mogą się one kłócić z atmosferą beztroskiej zabawy oraz z codziennym outfitem.  Gorąco polecanym odcieniem na lato 2017 jest beżowy, pudrowy róż oraz wszelkie odcienie szarości, błękitu i bieli. Dla kobiet bardziej odważnych proponuje się barwę jaskrawo żółtą lub brzoskwiniową. Oczywiście mile widziane są połączenia kolorów, np. jeden paznokieć pomalowany jest na jeden kolor, drugi na inny. Zdecydowanym hitem tego sezonu jest efekt lustra lub syrenki. Osiąga się je poprzez nałożenie na warstwę paznokcia specjalnego pudru. Aby osiągnąć efekt syrenki lakier musi być mokry, ponieważ pyłek nie będzie się miał do czego przyczepić. Natomiast jeśli chodzi o efekt lustra, to można go osiągnąć tylko po wyciągnięciu dłoni spod lampy i wmasowanie na pomalowaną płytkę paznokcia pyłku zmieniającego kolor. Wspaniale prezentują się w połączeniu z każdym kolorem, szczególnie na długich paznokciach wypiłowanych w szpic. Ciekawą propozycją dla wszystkich fanek nietypowej stylizacji paznokci jest próba osiągnięcia matowego efektu na jednym z paznokci, np. na tych znajdujących się na małym palcu. Przełamują one monotonię i dodają element zaskoczenia.