Biżuteria jest obecna w życiu kobiety od najmłodszych lat. Najpierw, jako dziecko inwestowała ona w pierścionki za złotówkę z maszyny stojącej przed osiedlowym sklepem, potem nosiła cukierkowe bransoletki, ewentualnie cukierkowe zegarki. Pierwsza „poważna” biżuteria  pochodzi z okresu podstawówki, kiedy to przyjmowała sakrament komunii. Najprawdopodobniej jest to jedna z niewielu pamiątek z tamtego okresu czasu. Niemniej jednak wraz z wiekiem zmienia się gust, tak jak  również panujące trendy.

Moda na artystyczny nie ład

Sezon wiosenno-letni obfitować będzie w propozycje biżuterii mocno zorientowanej na sztukę współczesną. Zdecydowanym faworytem będzie złoto, które nie posiada żadnych dodatkowych zdobień w postaci obfitych kamieni, czy brokatowych wstawek. W ramach wiosenno- poświątecznych zakupów warto zastanowić się nad zgrabnym połączeniem wszystkich wybieranych dodatków. Chwila refleksji może zaowocować ciekawym zestawieniem, które będzie doskonale do siebie pasowało. Biżuteria modna w tym sezonie ma być zdecydowanym uzupełnieniem stroju, a nie jego punktem centralnym. W przeciwieństwie do poprzednich lat, w tym roku liczy się minimalizm i prostota.

Bransoletki na każdą część ciała

Tradycyjne bransoletki na rękę powoli idą w odstawkę, ponieważ modne staje się zdobienie dolnych części ciała, czyli stóp i kostek. Złota biżuteria na nogę jest zdecydowanym hitem tegorocznych wakacji, fantastycznie pasuje zarówno do sportowych stylizacji, jak i do romantycznych kreacji wieczorowych. Jeśli przedmiot jest wykonany z odpowiednio wysokiej jakości materiałów, to nie trzeba martwić się o szybkie jego zniszczenie. Nie trzeba jej zdejmować podczas brania prysznica ani kąpieli w hotelowym basenie. Jedynym miejscem, gdzie lepiej jest jej nie zakładać to plaża ale tylko ze względu na ryzyko zgubienia.

Przepiękne dłonie wizytówką kobiety

Zadbane dłonie dla niektórych to podstawa funkcjonowania. Jeśli posiada się zdrową, nawilżoną skórę i zrobione paznokcie warto to podkreślić poprzez zakładanie pierścionków. Tego lata można postawić na zwykłe krążki bez żadnych ozdób. Większość sklepów posiada w swojej ofercie biżuterię jednosezonową, czyli taką, którą wyrzuca się po upływie daty przydatności . Pakowana jest ona w tak zwane „paki”, czyli zestawy 12 par tego samego produktu. Biżuteria dostępna w takiej postaci jest stworzona dla kobiet, które szybko nudzą się modą i potrzebują ciągłej zmiany.