Piękne paznokcie na co dzień

Dodał:   |  0 Komentarzy

Która z nas nie zna tego bólu – właśnie pomalowałyśmy paznokcie, wyglądają idealnie, ale już godzinę później postanawiamy pozmywać naczynia i możemy pożegnać się z pięknie zrobionymi paznokciami. Odpryski spędzają nam sen z powiek, a my boimy się czegokolwiek chwycić, żeby tylko nie zniszczyć sobie paznokci. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz większą popularnością cieszą hybrydy – są trwałe, elegancko wyglądają, a odkąd lampa do hybryd jest dostępna dla każdego, możemy wykonywać je w domu.

Dlaczego hybrydy?

Do wyboru mamy trzy możliwości – tradycyjny manicure, hybrydy albo paznokcie akrylowe. Te pierwsze są niestety nietrwałe – a jeśli dodatkowo mamy cienkie paznokcie o rozdwajającej się płytce, to możemy pożegnać się z zadbanymi dłońmi. Lakier będzie nam szybko schodził, a paznokcie będą się łamać. Paznokcie akrylowe nie wyglądają zbyt gustownie, zwłaszcza, jeśli nie mamy zbyt dużej wprawy. Hybrydy zapewniają nam ogromną, nawet kilkutygodniową trwałość i stylowy efekt, który dobrze się prezentuje. Dodatkowo każdy może wykonać je samodzielnie i to nie dużym kosztem. Największy wydatek, lampa do hybryd, jest właściwie w zasięgu każdego domowego budżetu.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy nie różni się zbytnio od tego tradycyjnego – to zaledwie kilka kroków więcej, a efekt jest nieporównywalny. Co jest nam potrzebne do wykonania paznokci tą metodą? Po pierwsze lampa do hybryd – jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z hybrydami, to wystarczy nam jakiś tańszy egzemplarz. Do tego potrzebne nam są oczywiście lakiery – ale pamiętajmy, że musimy zakupić specjalne lakiery do paznokci hybrydowych. Nie martwy się jednak, dostępne są one właściwie w każdej drogerii i są odpowiednio oznaczone. Dodatkowo zaopatrzyć musimy się w w tak zwaną bazę, lakier wierzchni, odtłuszczacz, waciki do odtłuszczenia paznokci i bloczek do matowienia płytki.

Zanim użyjemy lampy do hybryd, musimy wykonać kilka czynności – wykonanie paznokci hybrydowych wymaga od nas poświęcenia trochę więcej czasu. Najpierw powinniśmy usunąć skórki wokół paznokci, odtłuszczamy płytkę przy użyciu płynu i wacika, a jeśli nasze paznokcie się przetłuszczają, użyć możemy bloczku polerskiego. Kiedy już przygotujemy nasze paznokcie, nakładamy najpierw lakier bazowy (uważajmy, by nie pomalować skórek), a następnie wkładamy dłonie do lampy. Następnie nakładamy lakier z wybranym kolorem – najlepiej nałożyć dwie warstwy, a po każdej z nich użyć lampy do hybryd. Po wszystkim nakładamy lakier wierzchni, który utwardzi kolor i po raz ostatni wkładamy dłonie do lampy. Gotowe!

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *