Opalanie się na słońcu to jedna z najprzyjemniejszych letnich czynności, ale jednocześnie ta najniebezpieczniejsza. Niekorzystne działanie promieniowania UV może bardzo szybko odbić się na naszej twarzy i ciele w postaci mocnego przesuszenia i łuszczenia się skóry, pojawienia się zmarszczek, oparzeń słonecznych czy różnorodnych plam i przebarwień. Mocnego, letniego słońca powinny w szczególności unikać osoby, które zmagają się na co dzień z problemami skóry wrażliwej. Na cerze tego typu z łatwością pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia oraz silne pieczenie skóry wywołane działaniem promieniowania słonecznego. Dlatego też w tym przypadku lepiej zdecydować się na bezpieczne opalanie przy pomocy samoopalacza.  

Samoopalacz dla skóry wrażliwej

  • Na rynku kosmetycznym możemy spotkać różne rodzaje samoopalaczy - w kremie, piance, sprayu czy płynie, dzięki czemu dostosowanie preparatu do potrzeb swojej cery jest bardzo ułatwione.
  • W przypadku cery wrażliwej musimy zwrócić szczególną uwagę na skład kosmetyku brązującego. Powinien być on hipoalergiczny, czyli pozbawiony wszelkich sztucznych substancji, które mogłyby ją podrażnić. Dobrze jednak, by samoopalacz posiadał w swoim składzie witaminy, które dodatkowo będą odżywiać osłabioną i wrażliwą skórę.
  • Z doskonałą propozycją samoopalacza dla wrażliwców wyszła marka Vichy - mleczko brązujące z serii Ideal Soleil, poza podstawowymi składnikami, zostało wzbogacone wodą termalną, która łagodzi i wzmacnia delikatny naskórek. Dzięki właściwemu stężeniu DHA (substancji barwiącej), samoopalacz zapewnia uzyskanie stopniowej i naturalnej opalenizny na skórze już w godzinę po aplikacji.
  • Przy wyborze balsamu brązującego do ciała warto zwrócić uwagę na to, czy jest on dostosowany również do stosowania na twarzy - przy “opalaniu” nie można w żaden sposób pominąć twarzy i szyi, bowiem wywoła to na skórze nienaturalne odcięcie od pozostałych części ciała.
  • W większości przypadków cera wrażliwa to również cera sucha, dlatego decydując się na wybrany samoopalacz, warto wybrać taki, który będzie posiadał w swoim składzie intensywne właściwości nawilżające - w ten sposób zapewnimy sobie dodatkowo odpowiednią pielęgnację ciała.

Zasady stosowania - czyli jak nakładać samoopalacz?

  • Przed nałożeniem samoopalacza na skórę, warto najpierw przetestować jego kolor na niewielkiej powierzchni ciała - nasza skóra może zareagować w różny sposób na dany specyfik, dlatego lepiej sprawdzić to, zanim aplikujemy go na całą twarz i ciało.
  • Bezpośrednio przed aplikacją samoopalacza, dobrze jest wykonać na skórze delikatny peeling, który złuszczy martwy naskórek - skóra będzie miała równą i gładką powierzchnię, dzięki czemu dużo łatwiej będzie nam rozprowadzić po niej wybrany preparat.
  • Zamiast rozprowadzać samoopalacz bezpośrednio na skórze, lepiej rozsmarować go najpierw na dłoniach i dopiero wtedy nałożyć na ciało - w ten sposób zapobiegniemy pojawianiu się nierównych plam po samoopalaczu na skórze.
  • Mniejszą ilość preparatu należy nałożyć na łokcie i kolana - skóra w tych miejscach bardzo łatwo przyjmuje barwnik i może okazać się, że będzie miała ciemniejszy kolor od pozostałych części ciała.
  • Przed zastosowaniem samoopalacza na twarzy należy, najpierw zabezpieczyć wazeliną brwi oraz włosy (w miejscu gdzie maja bezpośredni kontakt ze skórą) - włosy w połączeniu z balsamem brązującym mogą zafarbować się na rudo.
  • Po nałożeniu kosmetyku trzeba odczekać mniej więcej kilkanaście minut, zanim założymy na siebie ubranie - możemy w ten sposób nie tylko pobrudzić świeżo wypraną bluzkę, ale też zetrzeć część kosmetyku z powierzchni ciała, na którym pojawią się nierówności.
  • Co kilka dni warto powtarzać ten zabieg w celu utrwalenia opalenizny - należy jednak pamiętać o tym, by zastosować znacznie cieńszą warstwę kosmetyku.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów do samoopalania, dostępna na stronie:

http://www.vichy.pl/rodzaje-produktow/mleczko-brazujace/ps985.aspx