Jak sama nazwa wskazuje, do produkcji olejku lawendowego niezbędna jest lawenda, której właściwości zdrowotne znane są od wielu lat. Napar z jej kwiatów pomaga na dolegliwości układu pokarmowego, z kolei olejek znajduje bogate zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Może być stosowany zarówno bezpośrednio na skórę, jak i włosy.

Olejek lawendowy w pielęgnacji twarzy

olejek lawendowyJeśli cenimy naturalne, bezpieczne kosmetyki, w łazience nie może zabraknąć olejku z lawendy. Powodów jest wiele. Przede wszystkim podkreślić należy właściwości ochronne, przeciwstarzeniowe i antyoksydacyjne, dzięki czemu polecana jest w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych wśród osób o dojrzałej cerze. Co więcej, olejek lawendowy https://ecospa.pl/kategoria/olejki-i-hydrolaty/olejek-lawendowy wykazuje się działaniem przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym, przynosząc rewelacyjne efekty u osób borykających się z niedoskonałościami skórnymi. Nie tylko bowiem reguluje produkcję sebum, eliminując częstotliwość występowania wyprysków i zaskórników, ale również zwęża ujścia gruczołów łojowych. Polecany w leczeniu owrzodzeń, łuszczycy i wszelkich stanów zapalnych skóry. Niezastąpiony w łagodzeniu skutków oparzeń słonecznych, wspomaga procesy gojenia się ran, redukując obrzęki.

Olejek lawendowy w pielęgnacji ciała...

Jako, że lawenda doskonale stymuluje krążenie krwi i limfy, okazuje się nieoceniona w walce z cellulitem. Co więcej, wykazuje się działaniem hamującym procesy pocenia się, dzięki czemu jest polecanym kosmetykiem do stosowania na stopy.

... i włosów

Łupież, nadmierne przetłuszczanie się włosów? Jest na to sposób! Z pomocą przychodzi olejek z lawendy, który regulując funkcjonowanie gruczołów łojowych, wykazuje się działaniem łagodzącym i przeciwzapalnym. Jako, że posiada umiejętność stymulacji krwi, przyspiesza porost włosów, chroniąc przed ich wypadaniem.

Relaksuje i odpręża

Olejki lawendowe, oprócz swoich niezaprzeczalnych właściwości kosmetycznych, są chętnie stosowane w aromaterapii. Już kilka kropel wystarczy, aby skutecznie się odprężyć i uspokoić. Co więcej, dobroczynne właściwości mogą pomóc w leczeniu depresji i stanów lękowych, ułatwiając zasypianie i zwiększając komfort snu.