Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

Dodał:   |  0 Komentarzy

Współcześnie wiele osób miewa problem z cerą czy włosami, a najczęściej próbuje go zwalczyć przez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Niewielka jednak jest świadomość ludzi podczas kupowania produktów pielęgnacyjnych, a to z kolei przekłada się na problemy z dobieraniem właściwych preparatów. Okazuje się bowiem, że w wielu przypadkach za problemy np. z cerą odpowiada właśnie kosmetyk.

Jednocześnie jednak zauważalny jest trend powrotu do kosmetyków naturalnych, zarówno tych dostępnych w drogeriach, jak i wykonywanych samemu. To one mogą być szansą na polepszenie stanu skóry, włosów i paznokci u osób cierpiących z powodu np. stanów zapalnych, alergii skórnych czy innych, niepokojących dolegliwości.

kosmetyki naturalne

Czym są kosmetyki naturalne?

O kosmetykach naturalnych czy organicznych mówi się wiele, a jednak wciąż sporo osób nie wie dokładnie, czym one w zasadzie są. Otóż pod tym pojęciem znaleźć można wszystkie kosmetyki, w których brak jest składników uznanych za szkodliwe, niepożądane czy wręcz niekorzystne dla człowieka. Co zatem zawierają kosmetyki naturalne? Przede wszystkim ekstrakty z roślin, wody i naturalne oleje. Jeśli stosowane są emulgatory, to powinni mieć one pochodzenie roślinne; substancje zapachowe mają być zaś jedynie olejkami eterycznymi czy naturalnymi wyciągami z roślin, owoców czy kwiatów.

Co z konserwantami?

Kosmetyki naturalne są z zasady kosztowne, a to sprawia, że chcemy je wykorzystać aż do samego końca. Niestety jednocześnie utrwala się mit, jakoby kosmetyki naturalne, z uwagi na brak sztucznych substancji konserwujących, miały bardzo krótką trwałość. Tymczasem owszem, data ważności kosmetyku może być krótsza, jednakże zazwyczaj pozwala wykorzystać kosmetyk aż do końca. Dzieje się tak z uwagi na to, że regulacja okresu ważności oparta jest przede wszystkim na odpowiednim pH kosmetyku oraz wprowadzeniu do niego naturalnych, łagodnych konserwantów, które aprobowane są przez odpowiednie instytucje certyfikujące.

Przeczytaj również:
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *