Czym jest nowoczesne muzeum?

Dodał:   |  0 Komentarzy

Jakie warunki musi spełnić, by mogłoby zostać tak nazwane? Czy wystarczą do tego nowoczesne eksponaty, nawiązujące do osiągnięć techniki i wybiegające w przyszłość, czy może trzeba tu czegoś więcej? Dla każdego nowoczesność w tym kontekście może oznaczać coś zupełnie innego, jednak można wskazać pewne wspólne cechy nowoczesnych muzeów. Dbają one o to, żeby doświadczenie odwiedzającego je gościa było jak najbardziej unikalne i dostarczało niezapomnianych emocji. Do muzeów zwykle nie wracamy więcej niż raz, chyba że zmienia się w nich ekspozycja, dlatego tym ważniejsze jest zrobienie niezatartego wrażenia i dostarczenia emocji.
Pomagają w tym przede wszystkim niektóre akcesoria i rozwiązania pozwalające na interaktywny, bardziej osobisty kontakt z danym eksponatem.

nowoczesne muzeum

Nowoczesne muzeum

Takim najbardziej podstawowym przykładem są audioprzewodniki, dzięki którym można zyskać prywatnego oprowadzającego, który prosto do ucha przekaże informacje o mijanych w danym momencie przedmiotach i elementach wystawy. Im bardziej nowoczesne przewodniki, tym lepiej – będą one mogły reagować na przemieszczanie się zwiedzającego i pozwalać mu na odkrywanie tego, co kryje w sobie muzeum we własnym tempie i według własnych preferencji. Jest to tym bardziej cenne, że audioprzewodniki nagrać można w kilku najpopularniejszych językach i tym samym umożliwić zwiedzanie dużo szerszemu gronu odwiedzających, niż wyłącznie mieszkańcy kraju, w którym znajduje się dane muzeum. To tak niewielka rzecz, a potrafi drastycznie zmienić doświadczenie odwiedzającego.

Przeczytaj również:
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *