Nareszcie do Polski dotarła moda na brafitting, czyli profesjonalne dobieranie rozmiaru stanika do rozmiaru piersi i indywidualnego kształtu ciała każdej kobiety. To idealny sposób na powiększenie biustu bez żadnych operacji! W tym poście zaprezentuję jak odpowiednio dobrać stanik oraz na jakie elementy zwracać uwagę.

Brafitting - jak dobrać stanik ?

braffiting

Zacznij od zmierzenia centymetrem obwodu w klatce piersiowej i pod biustem. Najpierw na wydechu, potem na wdechu. Na tej podstawie brafitterka będzie mogła dopasować najbardziej optymalny dla Ciebie rozmiar biustonosza.

braffitnig_krok1

Gdy otrzymasz już odpowiedni fason, zacznij od zakładania go pod biustem. Nigdy nie zaczynaj od zakładania ramiączek! To podstawowy błąd! Najpierw zakładasz i zapinasz stanik pod biustem – zawsze na pierwszą sprzączkę. Nidy na ostatnią! Wraz z upływem czasu i rozciąganiem się materiału będziesz przesuwała zapięcie na coraz to dalsze sprzączki. Następnie zakładasz ramiączka. Musisz jednak odpowiednio dopasować ich długość. Często zdarza się, że kobiety ustawią długość ramiączek tylko raz, podczas pierwszego zakupu, i już więcej o tym nie pamiętają. A przecież ramiączka niezmiennie się rozregulowują i stale należy pamiętać o ich poprawianiu. braffitnig_krok2 Kolejnym etapem jest "wyciąganie" piersi spod pach. Zdziwione? Tak, większość z nas nigdy tego nie robiła, po prostu zakładałyśmy stanik i tyle. Okazuje się jednak, że niejedna z Was może mieć większy biust jeśli tylko odpowiednio wygarnie tkankę, która rozchodzi się w stronę pach, ponieważ to także część naszych piersi. W tym celu należy jedną ręką włożyć pod obwód stanika po pachą, a drugą - daleko, aż z wysokości pleców – mocno wygarnąć pierś do miseczki. braffitnig_krok3 Następny krok to sprawdzanie czy wszystko leży tak, jak należy. Przy właściwym doborze stanika, miseczki powinny delikatnie okalać całe piersi, nadając im kulistego kształtu. Uwaga! Biustonosz nie może wżynać się w ciało. W celu sprawdzenia obwodu, z tyłu, na wysokości pleców, za stanik należy włożyć złączone palec wskazujący i środkowy. Jeśli się nie mieszczą – stanik jest za ciasny. Jeśli po włożeniu palców zostaje wolne miejsce – obwód jest za duży. Nie może odstawać, a linia miseczek musi idealnie pokrywać się z linią naszego biustu. Fiszbiny w miseczce również powinny okalać całą pierś i układać się na kościach. Jeśli wyczuwasz pod piersiami lub pachami, że fiszbiny uciskają tkankę tłuszczową – oznacza to, że nieodpowiednio wygarnęłaś biust do miseczki lub miseczka jest za mała. Pamiętaj, że ramiączka muszą być stosunkowo krótkie. Zbyt długie nie utrzymają odpowiednio ciężaru biustu, natomiast zbyt krótkie mogą za bardzo podciągnąć stanik do góry. Musimy pamiętać, że po podniesieniu rąk, obwód stanika na plecach musi pozostawać w linii prostej z miseczkami z przodu. Nie może być ani wyżej, ani niżej. W każdym innym przypadku biust nie będzie odpowiednio podtrzymywany.

 Jak wygląda prawidłowo dobrany biustonosz ?

 braffitnig_krok5
1. Środek biustonosza (łącznik) ściśle przylega do ciała.
2. Fiszbiny leżą bezpośrednio na ciele, a ich końcówki skierowane są do środka pachy, okalając całą pierś, znajdują się w naturalnych zagłębieniach pod piersiami.
3. Ramiączka przylegają do ciała i nie wrzynają się w ramiona.
4. Całe piersi mieszczą się w miseczkach - nic nie "wypływa" górą ani bokami.
5. Obwód biustonosza znajduję się pod łopatkami, na tej samej wysokości z każdej strony tył nie podjeżdża do góry.
6. Ramiączka biustonosza są do siebie równoległe lub układają się w kształcie litery V. Ramiączka się lekko napięte, ale nie wpijają się w ramiona.
7. Obwód jest dopasowany przylega ściśle do ciała.

braffiting_good

 

Zadbaj o zbroję dla swojego biustu.

Nie ma znaczenia czy masz duże czy małe piersi. Brafitting jest dla każdej z nas. Jednym pozwoli ujarzmić zbyt duże, innym powiększyć zbyt małe piersi. Dotychczas większość z nas kupowała biustonosze w dużych sieciówkach, supermarketach lub na bazarkach. Niestety takie sklepy nie przywiązują uwagi do różnorodności kobiecych kształtów i stawiają na ujednolicenie rozmiarów ubrań i bielizny. O ile ubranie nie zawsze musi mieć idealny rozmiar i nic Ci się nie stanie, jeśli bluzka będzie nieco za długa, lub zbyt luźna, o tyle w przypadku bielizny absolutnie nie możesz sobie na to pozwolić. Odpowiednio dobrany stanik odciąża Twoje plecy, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku kobiet o dużych biustach. Zapobiega to bólom kręgosłupa i garbieniu się. Co więcej, jeśli masz zbyt luźny biustonosz, w przyszłości Twoje piersi prawdopodobnie będą obwisały. Natomiast jeśli stanik będzie odpowiednio go utrzymywał, już po paru miesiącach, zregenerują Ci się więzadła Coopera, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie piersi. Co ciekawe, większość z nas myśli, że stanik podtrzymują głównie ramiączka, jednak jest to błędne rozumowanie. Okazuje się bowiem, że ramiączka stanika tylko w 20 proc. odpowiadają za podtrzymywanie biustu, podczas gdy obwód stanika aż w 80 proc. Kobiety bardzo często wybierają również za małe rozmiary tej części garderoby i nie zdają sobie sprawy, że same zniekształcają wygląd swojego biustu. A tak naprawdę większość z nas może mieć piersi jak z reklamy bielizny! Dlatego nie zastanawiaj się zbyt długo i znajdź w swojej okolicy profesjonalną brafitterkę, która pomoże dobrać Ci odpowiedni dla Ciebie rozmiar. W salonach tego typu znajdziesz angielską tabelę rozmiarów, o całej palecie obwodów i rozmiarów miseczek, zarówno dla tych bardziej, jak i mniej biuściastych pań. Prawdopodobnie okaże się, że Twój rozmiar wynosi nie 75B jak do tej pory, ale 65D! Sama się przekonaj.