Pomysł na małą sypialnię.

0
Opublikowany 12 lutego 2013 przez Magdalena w

Sypialnia to jeden z najważniejszych pokoi, przecież spędzamy tam ogromną ilość czasu. Niestety bardzo często nie możemy sobie pozwolić na duże, przestronne pomieszczenie. Dzisiaj kilka podpowiedzi jak urządzić nawet niewielką sypialnię.

1.Kolor.

Przy doborze koloru, dobrze jest pamiętać, że niektóre barwy mogą optycznie powiększyć lub zmniejszyć naszą przestrzeń. Unikamy więc ciemnych barw, za to wybieramy wśród barw ciepłych, soczystych i nasyconych. Świetnie pasują więc odcienie beżu, brzoskwini czy pastelowego różu. Oczywiście nie musimy decydować się wyłącznie na jeden kolor – możemy zastosować kombinację dwóch czy nawet trzech kolorów ułożonych w pionowe paski, co da jeszcze lepszy efekt. Dywan natomiast powinien być o kilka tonów jaśniejszy od koloru farby czy tapety.

2.Meble

Oczywiście najlepiej gdybyśmy mogli się zdecydować jedynie na łóżko i dodatki, czyli szafki nocne czy toaletki.  Jeśli jednak musimy także zmieścić szafę, lepiej wybrać węższe a szersze. Jeżeli wszystkie meble będą w jednym kolorze, optycznie nie zmniejszą tak powierzchni. Nadal pozostajemy przy ciepłych barwach – idealne będą odcienie sosny, dębu czy buka.

3. Dodatki

Wszyscy wiemy, że lustra najlepiej powiększają małe pomieszczenia, dlatego dobrze by znalazło się dla nich miejsce w naszej sypialni. Z innymi dodatkami trzeba być ostrożnym- zbyt duża ilość poduszek, rameczek, czy innych bibelotów będzie działała na naszą niekorzyść. Warto natomiast zainwestować w dobre oświetlenie – kilka lampek ustawionych w odpowiednich miejscach nie tylko stworzy przyjemny klimat w naszej sypialni, ale optycznie ją powiększy.

4.Łózko

Najważniejsze jest oczywiście .. łózko !. Ale także materac do spania ma znaczenie. Pamiętajmy wybieramy materac na lata, nie można żałować pieniędzy , w łózku spędzamy połowę naszego życia.

Poniżej kilka inspiracji i zastosowań w praktyce.


0 komentarzySkomentuj


Odpowiedz

(wymagane)